Article:    
Piedmont Players named to Big All-City Team
11/30/2018 8:33 AM


First team

P: Karrah Dean, Sr., Guthrie

C: Julia Cottrill, Sr., Stillwater

IF: Karli Petty, Sr., Southmoore

IF: Emily Hott, Sr., Deer Creek

IF: Natalie Jones, Sr., Edmond Santa Fe

IF: Kailey Gamble, Jr., Westmoore

OF: Jacee Minter, Jr., Edmond North

OF: Kaitlyn Jones, Sr., Edmond North

OF: Molly McDermott, Sr., Piedmont

UTIL.: Zadie LaValley, Jr., Carl Albert

Player of the Year: Emily Hott, Deer Creek

Coach of the Year: Jenny Rollins, Westmoore

Second team

P: Hannah Harrison, Jr., Westmoore

C: Lainee Brown, Sr., Choctaw

IF: Aaliyah Brown, Jr., Carl Albert

IF: Kenedi Morelock, Jr., Piedmont

IF: Tatum Sparks, So., Shawnee

IF: Mackenzie Donihoo, Sr., Mustang

OF: Aynslee Linduff, Fr., Westmore

OF: Shayleigh Odom, Jr., Deer Creek

OF: Aerin Talley, So., Carl Albert

UTIL.: Chloe Bohuslavicky, Jr., Piedmont


Honorable mention

Bishop McGuinness: Jillian Cunningham, Sr., Lydia Lytle, So.

Carl Albert: Hannah Williams, Jr.

Choctaw: Janessa Larman, Sr.

Deer Creek: Hailey Evans, So., Terin Ritz, So., Caitlyn Wells, Jr.

Del City: Sarah Fowler, So., Emily Scrimshire, Fr., Mariah Thibodeaux, Sr.

Edmond Memorial: Crislyn Cole, Sr., Beth McAnally, So.

Edmond North: Evy Aud, Jr., Amy Crabaugh, Sr., Emily Deramus, Fr.

El Reno: Sidney Barber, Sr., Makylah Hunt, Sr.

Guthrie: Drew Dodgion, Jr., Trenda Legrande, Sr.

Midwest City: Lauren Bratcher, So., Maliyah Patton, So., Ashley Struble, Sr., Kyara Williams, Sr.

Moore: Ashtyn Barrett, Fr., Taylor McKittrick, Jr., Kristen Whitehouse, Jr.

Mustang:Micaela Harcrow, Jr., Cassie Passwaters, Fr.

Noble: Baylea Smith, Fr.

Norman: Kaylee Lyon, So., Ashlyn Peterson, Jr., Sloan Shotton, Sr.

Norman North: Tylie Stephens, Fr., Zoe Straughn, Jr., Adrianna Swan, Sr.

Piedmont: Jordan Collins, Jr., Ellie Griffin, Jr., Rikki Hadley, Jr., Jade Rowland, Jr.

Putnam City: Grace Batdorf, So., Emily Cronic, Jr., Cailey Parsells, Sr., Megan Widener, So. Putnam North: Katie Duffy-Reif, Fr., Sophie Magrini, Sr., Emily Shuck, Jr.

Putnam West: Madelynne Griffith, Cimmonae Singleton, Jr.; Shawnee: Kristin Haddox, Sr., Hallie Wilson. So.

Southeast: Serra Stoliby, Jr.

Southmoore: Mikayla Smith, Jr.

Stillwater: Kendall Jean, Sr., Sidney McLaughlin, Fr., Gracie Ore, Sr.

Westmoore: Ieesha Christian,So.,McKayla Franks, Sr.,Janelle Marwitz,Sr., Whitney Walde, Jr.

Yukon: Bree Johnson, Sr.


NewsOk Big All-City Team


News Comments & Questions
No comments yet, be the first one?